Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Перемога сіверянок на фестивалі-конкурсі ім. В Полевика

Шостий обласний фольклорний фестиваль-конкурс імені Василя Полевика пройшов цими вихідними на батьківщині відомого на весь світ фольклориста, етнографа - Василя Івановича Полевика. Вшанувати пам'ять заслуженого працівника культури України та ознайомитись з творчістю кращих фольклорних колективів Чернігівщини відправилась до Сновського району і наша знімальна група.

 

Оксана Харькова - журналіст: "Вже вшосте на Батьківщині заслуженого працівника культури України Василя Івановича Полевика відбувається фестиваль-конкурс. На нього з'їзджаються найталановитіші колективи Поліського краю. За декілька хвилин на сцену вийде жіночий вокальний ансамбль "Барви Сіверщини" під керівництвом Тетяни Луговської. На розсуд журі вони представлять три українські народні пісні, дві з них в обробці Василя Івановича Полевика".

27 колективів з усієї Чернігівщини представили на конкурс свої творчі доробки. Важко було іменитому журі визначити кращих. З піснями, музиками та малими театральними формами виступали народні таланти. Змагалися не лише дорослі, а також і дитячі колективи. І це головне досягнення організаторів фестивалю, зазначив вітаючи зібрання директор Департаменту культури та туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Олександр Левочко. По завершенню конкурсних прослуховувань відбулось урочисте відкриття шостого фестивалю-конкурсу та покладання квітів до меморіальної дошки Василя Полевика. Саме фестивальне дійство, як завжди, розгорнулось на околиці села Займище Сновського району. За 150 метрів від батьківської хати Василя Івановича. Велика концертна програма за участю номінантів та гостей фестивалю була подарована глядачам. Поруч із сценою розмістились різноманітні виставки майстрів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва. Дворічна перерва далась взнаки: значно збільшилась кількість і глядачів, і учасників фестивалю. Головне - чверть колективів, що презентували свої музичні доробки були дитячими та молодіжними.

Леонід Смоляк - голова журі: "Ця тривалість часу дала нам можливість оцінювати і співставляти те, що було два роки назад і те, що ми бачимо сьогодні. Сьогодні сцена помолоділа, а значить старше покоління виконало свою роль і сьогодні вже дітки, починаючи з 10 років вже живуть цими піснями, живуть цими обрядами. Це те, заради чого було покладено життя не одного фольклориста. Починаючи з Григорія Верьовки і закінчуючи Василем Івановичем Полевиком".

Найкращим колективом 6 обласного фольклорного фестивалю-конкурсу за рішенням журі визнано ансамбль "Троїсті музики" Ніжинського районного будинку культури.

Олександр Кушенко - керівник ансамблю "Троїсті музики": "Граєм дуже давно, а як колектив созріли може рік десь. До цього лежить душа і, як бачите, вийшло".

Жіночий вокальний ансамбль "Барви Сіверщини" Н.-Сіверського районного будинку культури в номінації "Ансамблі народної пісні" здобув ІІ місце. Вперше в цьому році на фестиваль-конкурс відважились представити свою творчість дорослі сіверянки. Сподіваємось, що не в останнє.

f t g m

счетчики