Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Презентація книги "Крізь минуле та сучасне до майбутнього!"

Книгу «Крізь минуле та сучасне до майбутнього!» презентували в гімназії ім.Бориса Майстренка. Автори видання Анатолій Федірко-дослідник історії Новгород-Сіверщини, член Національної спілки краєзнавців України та Валерій Гаркавий родом з Чернігівщини, на сьогодні є головою м. Мурено Ленінградської області. В навчальному закладі зібрались разом люди різних поколінь, знань, захоплень всіх кого об’єднує любов до гімназії. Всі присутні ознайомились з маловідомими літописними сторінками історичного розвитку Новгород-Сіверської жіночої гімназії, потужного осередку освіти і культури міста та освітянського середовища України. Видання про історію жіночої гімназії друкували в Черкасах. Всі турботи та спонсорську допомогу взяв на себе Микола Шкарабура – випускник гімназії 1969 року.

 

Микола Шкарабура-випускник 1969 року, заслужений працівник освіти України, доктор філософії: "Ми давно розуміли, що тут на Сіверщині були меценати люди не байдужі і ми вирішили продовжити цю традицію. Ми зібрали не маленьку суму - декілька десятків тисяч. Надрукували видання в Черкасах, в кращому поліграфічному підприємстві з яким я співпрацюю".

Презентувати автори, спонсор та рецензенти хотіли на святі останнього дзвоника, однак зробили це 3 червня. Ця книжка - це результат роботи вчителів-пенсіонерів, істориків, краєзнавців, педагогів сучасності.

Іван Кедун - доцент кафедри всесвітньої історії, археолог, викладач НДУ ім.Гоголя: "Я ліцензував, я допомагав, підказував, що можливо не так, десь не так оформлено. Я надавав їй наукового вигляду. Тому весь матеріал знайдено і написано все ними, я лише підкорегував деякі моменти в науковому сенсі".

Видання містить матеріали та копії документів жіночої гімназії, яка була створена людьми, що були зацікавлені в розвитку освіти на Новгород-Сіверщині. Це були ентузіасти, які за власні кошти найняли будинок, створили гімназію і потім вивели у світ. Кожен розділ книги заслуговує особливої уваги. Тираж видання "Крізь минуле та сучасне до майбутнього!" нараховує тисячу примірників. Символічно перший був подарований директору гімназії №1 Вірі Мокряковій, яка очолює навчальний заклад сьогодні.

Віра Мокрякова - директор Н.-Сіверської гімназії 1: "Вихід в світ історії Н.-Сіверської гімназії ¹1 безумовно для мене є визначною подією. Я сама історик і я завжди виступала за те, щоб історія навчального закладу була якось зібрана і стала стрижнем для об'єднання колективу, випускників, сучасних учнів і ветеранів педагогічної праці. Тобто це те ,що допомагає об'єднатись і йти далі до нових звершень".

Книга стала першим науковим паспортом сучасної гімназії №1 розкриває 140 років закладу від трагедії відкриття далекого 1875 і до 2015 року. Автор Анатолій Федірко зізнається, що взятися за перо і написати книгу змусили випускники цієї школи.

Анатолій Федірко - автор видання: "Основна ідея написання історії, історичних літописних сторінок, тому що всю історію не вмістиш в одну книгу, тому зробити такий історичний екскурс на архівних матеріалах і увіковічнити всіх імена тих людей, які можна сьогодні знайти. Це книга свого роду, пам'яті, книга шани цьому навчальному закладу заслугована увага. І як то випав з історії самої освітянської галузі".

Представлення видання пройшло урочисто, присутні гості та представники місцевої влади бажали розробникам книги не зупинятись на першому виданні.

Олег Бондаренко - голова Н.-Сіверської міської ради: "У нашої гімназії дуже поважне минуле, дуже важливе сучасне, та  я впевнений, що ще більш цікавим буде майбутнє нашої гімназії. Я впевнений в майбутньому нашої гімназії і як міський голова буду йому сприяти".

Сіверяни дякували за зроблену роботу закарбовану на сторінках історію навчального закладу.

f t g