Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Продаж алкоголю у Новгороді-Сіверському в нічний час заборонено

Культура споживання алкоголю новгород-сіверцями бажає кращого, адже особливо в нічий час багато правопорушень скоюється особами в нетверезому стані. Обговорення питання заборони торгівлі алкогольних напоїв в нічний час у нашому місті тривало певний час: було опитування на сайті міської ради, представники торгівельної мережі вносили свої пропозиції. І ось, рішення міськими депутатами прийняте. Відтепер в нічний час з 22 до 07 години ранку алкогольні напої продаватися не будуть, виняток - заклади ресторанного господарства, які для цього і створені в принципі.

 

Алкогольні напої вночі новгород-сіверці більше не зможуть купити, - таке рішення прийняли депутати міської ради у четвер 2 червня. Відтак з 22 вечора до 7 години ранку обмежено торгівлю алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива на території міста Новгород-Сіверський у торгівельних точках, окрім закладів ресторанного господарства. Обмеження враховує вихідні дні та свята. Ініціювали дане обмеження депутати міської ради Андрій Анікієнко та Євген Лисиця.

Євген Лисиця - депутат міської ради: "Нас на це спонукало те, що коли ввечері, особливо після 22.00 години, коли починає темніти в місті, в місцях продажу алкогольних напоїв, весь час виникають бійки, безлад, на ранок засміченість пляшками, брудом, сміттям. Тому ми вирішили так зробити і обмежити продаж алкогольних напоїв, щоб навести невеликий порядок в місті".

В сесійній залі під час обговорення цього питання розгорнулася справжня баталія, лунали аргументи як "за" так і "проти" запровадження даної заборони, адже вона стосується тільки двох торгових об'єктів міста, однак всі погодилися з тим, що спробувати варто, адже багато правопорушення вночі трапляється саме через зловживання алкоголем. Як і у депутатів, думки мешканців міста з цього приводу також різняться.

"На мою думку це не дасть певних результатів, тому що, навпаки, молодь піде по дворах купувати самогон, який дешевше, з низькою якістю, а той, хто прив'язаний до цієї звички, він буде шукати алкоголь, тому продаж в магазинах просто впаде, а вживання не зменшиться. Тобто моя думка - треба прививати в людей культуру пиття, а не боротися такими методами".

"Звичайно правильно зробили, бо становище таке, що населення, як це гірко сказати, п'є, навіть діти, тому я думаю правильно це зробили. Точки самогону також потрібно позакривати, щоб їх і не було".

Новгород-Сіверський - не єдине місто, де введено заборону продажу алкогольних напоїв у нічний час. Подібна практика діє в Чернігові, Ніжині, Прилуках, Глухові та ще багатьох містах і містечках України, а також у багатьох країнах світу. До речі, ще у 2014 році у Верховній Раді був зареєстрований законопроект щодо заборони реалізації алкогольних напоїв у нічний час в межах України. Та аби дане рішення місцевих депутатів дало очікуваний результат потрібна спільна і злагоджена робота правоохоронців, продавців та самих мешканців міста.

Євген Лисиця - депутат міської ради: "Головною метою було привчити людей до культури споживання, а не заборони вживання алкогольних напоїв. Ми лише хочемо це упорядкувати і вивести з парків, біля магазинів, завести в заклади, які для цього спеціально створені - ресторани бари і тому подібне".

f t g