Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Виїзна в Печенюгах: зауважень більше, ніж позитиву

Автор О.Харькова

Виїзна нарада РДА, яка пройшла 30 березня на базі Печенюгівської сільради, оголила ряд проблем, вирішити які можна було б вже давно і за значно менші кошти. Недбальство, халатність, байдужість чи просто руки у місцевої влади до їх вирішення ще не дійшли?

Поламані паркани, пляшки на кожному кроці, смітник у центрі села - так печенюгівці гостинно зустріли членів виїзної наради райдержадміністрації, що завітали 30 березня - на Теплого Олексія - до сільської ради.

Знайомство з роботою  печенюгівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, декількох магазинів, сільського клубу та бібліотеки лише додали неприємних вражень. Пандуси, про які ведеться мова вже не один рік, майже всюди відсутні. В амбулаторії замість нього щит, який прикриває проблемні місця на ганку. В магазині - антисанітарія. «Приписи вже були», - каже лікар з гігієни  харчування районної санітарно-епідеміологічної станції Віктор Каток. Єдина втіха печенюгівців - навчально-виховний комплекс - школа-родина, як ложка меду в діжці дьогтю, але і там є певні проблеми: фасад навчального закладу вже не перший рік потребує ремонту, а на це потрібні кошти і спецтехніка. Не зайвим було б оновити і матеріальну базу сільського будинку культури. В бібліотеці світло, тепло, затишно, проте книжковий фонд поповнюється помалу. З фінансуванням амбулаторії начебто проблем немає - зробили новий дах, а от про димоходи забули, немає в медзакладі і вогнегасників, сухожарову шафу вкрали, тепер неможливо робити будь-які маніпуляції. Ознайомившись з усіма бідами і проблемами селян члени наради попрямували до клубу, де під час пленарного засідання розглянули питання виконання делегованих повноважень виконкому печенюгівської сільської ради. Зробивши розгорнутий аналіз керівник апарату райдержадміністрації Наталія Разумейко зазначила, що побачене викликає більше негативних емоцій, ніж позитиву. На селі  нема господаря - підтверджували виступаючі один за одним. Питань до голови сільської ради було чимало і щодо наповнення сільського бюджету, і щодо роботи виконкому.

 

В’ячеслав Кауфман - голова райдержадміністрації: "Сьогодні ви скинули що на ЦРЛ, а що - на райвідділ освіти, тепер ваша задача позбирати пляшки на вулицях ."

Уважно вислухавши зауваження сільський голова Віктор Шкель пообіцяв виправитися, виправний термін - до кінця другого кварталу. Підсумовуючи голова райдержадміністрації В’ячеслав Кауфман звернув увагу сільського голови, членів виконкому, депутатів сільської ради на важливість більш тісної співпраці, і закликав не займати позицію спостерігачів.

В’ячеслав Кауфман - голова райдержадміністрації: "Районна влада не стоїть осторонь проблем, які є в сільській раді, допомагає, чим може, де словом, а де й ділом. Зараз сільські ради передали заклади освіти і охорони здоров'я на районний бюджет. Що стосується кошторисних затрат, то це проблеми району, які будуть вирішуватися по мірі їх надходження."

f t g m

счетчики