Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Наслідки освітніх реформ у сільських школах Новгород-Сіверщини

Автор Г.Башта

Розпач і безвихідь. Ці почуття, мабуть, охоплять кожного, хто відвідає та погляне на те, що залишилось від Мамекинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Приміщення, в якому діти середніх і старших класів раніше отримували знання, стоїть зараз із вікнами, забитими старезними дошками. Шкільний двір з усіх сторін оточений віковими деревами і кущами. Єдине пожвавлення тут внесли учні третього класу, які гралися на вулиці і які є, до речі, єдиними наповнювачами Мамекинської школи. Адже після чергової реорганізації 2015 року тут залишили лише початкові класи.

Старшокласників зараз забирає шкільний автобус зі Смяцької школи. Навчальний процес забезпечують керівник школи і класний керівник. За словами Наталії Ященко, яка працює тут 8 років і викладає зараз п'ять предметів, у школі намагаються проводити всі необхідні заходи і свята.

 

Наталія Ященко - вчитель початкових класів Мамекинської ЗОШ І ст.: "Проводимо 1 вересня і день учителя проводимо, і Новий рік проводили, 8 березня. 1 квітня буде день сміху, проводимо свята. В нас як місця замало -  проводимо в будинку культури. Важко працювати тому, що все старе, нового обладнання нам ніхто не дає. Приміщення наше вже теж старе. Село маленьке, дітей мало, з кожним роком все менше і менше. Молодь виїжджає з села, тому що роботи в нас немає, це дуже проблемно, майже всі пенсіонери в селі".

Звісно, тяжко спостерігати за тим, як час та людська байдужість зтирають з мапи Новгород-Сіверщини спочатку школу за школою, а потім і село за селом. В більшості населених пунктів школа й до цього часу є соціальним осередком. Проте, незважаючи на малу чисельність учнів, діти все одно люблять свою рідну школу та з радістю відвідують її стіни.

Юлія Приходько - учениця Мамекинської ЗОШ І ст.: "Мене звуть Юля, я навчаюся в третьому класі, мій улюблений предмет трудове навчання. Браслети з бісера, курочок вирізаємо."

Дмитро Кахута - учень Мамекинської ЗОШ І ст.: "Математику люблю, тому що там приклади можна розвязувати, а ще люблю рахувати".

Кілька років тому на забуття почали прирікати і початкові школи. Скільки ж ще вдасться протриматись Мамекинській? В телефонному режимі ми поцікавилися у начальника відділу освіти РДА Світлани Білої про подальшу долю цієї школи. За її словами у 2016 році питання про оптимізацію шкіл першого ступеня, тобто початкових, у Новгород-Сіверському районі не стоїть, тож існує надія, що дітям молодших класів пощастить, і їм не доведеться прокидатися о шостій ранку аби встигнути на шкільний автобус.

f t g