Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

24 березня - Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Автор О.Лельотко

ТуберкульозЗа два місяці цього року в нашому місті виявлено 7 нових випадків захворювання на туберкульоз. Майже всі хворі - не працюють. Нездатність імунної системи боротися з інфекцією, що викликається бактеріями туберкульозу, призводить до розвитку активної форми хвороби. Організм починає руйнуватись. Щосекунди один чоловік у світі стає інфікованим бактеріями туберкульозу. На сьогоднішній день третина населення планети вже інфікована. У 5-10% цих людей  розвивається активна хвороба.

В минулому році в районі було виявлено 26 нових випадків захворювання на туберкульоз. За два місяці  2011 - вже 7. Четверо хворих проживають в нашому місті, по одному в селах Шептаки, Смяч та Лоска. Один з хворих пенсіонер, інші непрацюючі від 25 до 50 років. Загалом, існує певна група ризику щодо туберкульозу.

Тетяна Сваткова - лікар-епідеміолог Н.-Сіверської РайСЕС: "Це ВІЛ-інфіковані, хворі на СНІД; люди, які постійно контактують з хворими на активну форму туберкульозу;  люди, що вживають алкоголь та наркотики. Також ті, у кого зменшений імунітет через неправильне харчування та погані умови життя. Входять до групи ризику і курці, оскільки у них порушена захисна сила слизової оболонки дихальних шляхів."

Туберкульозом може заразитися будь-хто, не зважаючи на вік, стать, соціальний статус. Для інфікованого досить вдихнути лише незначну кількість бацил, які підчас кашлю, чхання, розмови або плювання виділяють хворі на туберкульоз люди. Без лікування кожна людина з активною формою туберкульозу може інфікувати за рік в середньому 10-15 чоловік. Завдяки лікуванню під спостереженням спеціалістів інфікована людина проходить повний курс терапії, що дозволяє вилікувати туберкульоз і запобігти подальшому розповсюдженню. І чим раніше хворий почне лікуватися, тим швидше подалає хворобу.

Тетяна Сваткова - лікар-епідеміолог Н.-Сіверської РайСЕС: "Основні симптоми: кашель, частіше сухий, який не зникає протягом 2-3 тижднів, кровохаркання, підвищення температури протягом 5-7 днів, задуха, раптове схуднення. Погіршення апетиту. Особливо потрібно звернути увагу на схудненя та пітливість вночі. Хвилюють подібні симптоми - слід негайно звертатися до лікаря."

Проте краще запобігти хворобі, ніж потім лікувати. Лікарі радять збалансувати харчування, уникати перенавантаження, перевтоми та недосипання, і обов'язково щороку дітям та дорослим проходити відповідні обстеження.

f t g m

счетчики