Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Підбито підсумки сходів громадян

Автор Н.Даценко

СходиУ лютому і березні  в районі проходили сходи громадян. Мешканці висловлювали свої зауваження і пропозиції, зверталися з проханнями вирішити ті чи інші проблеми. На нараді, що відбулась днями, керівники підприємств, установ, організацій звітували про вже виконане, що у планах, а що й не можливо на разі вирішити.

"Не завжди питання, з якими звертаються, потребують значних фінансів, інколи достатньо вислухати людину, - зазначив голова районної ради Віктор Душин.- А вирішувати  проблеми громадян є головним завданням влади."

Віктор Душин - голова районної ради: "Завдання влади забезпечити життєдіяльність будь- якого населеного пункту, його мешканців. І це наше першочергове завдання, визначене Конституцією. Я розумію, що несприятливі умови, фінансові труднощі, але є питання, які не залежать від фінансів.  Просто треба приділити увагу."

Підвозити мешканців віддалених сіл шкільним автобусом хоч і є порушенням, але йти на поступки будуть, тільки за умови, що пасажир матиме з собою усі документи і не створить проблем руху автобусу. Ремонти шкіл у Печенюгах, Орлівці, Кам’янській Слободі на разі через відсутність коштів проводити не будуть. Повідомила про це начальник відділу освіти Ірина Зюзько. Взагалі, транспортне сполучення чи не найважче питання. Чернігів, зазначив керівник ВАТ "АТП-17443" Микола Душин, відмінив ряд збиткових рейсів по селах. Тож деякі питання так і залишились відкритими, а частина буде вирішена у робочому порядку. Аварійні опори по селах: Орлівці, Ломанці, Муравейнику, замінять. З Лизунівкою складніше, там ще треба прибрати дерева, що звалив торішній буревій, повідомив начальник Н.-Сіверського РЕМу  Віктор Дятченко. В агропромисловому комплексі вирішується питання з виплатою за оренду землі по Пушкарях і Бучках,  встановлений строк і на збільшення до 3% виплат за оренду Шептаківських земель. Справу про продаж майна пайщиків, що сталася у Команю, можна вирішити через суд, зазначив заступник  голови РДА  з питань АПК Михайло Косенко. Де земля ще нерозпайована, повідомила начальник відділу Держкомзему в Н.-Сіверському районі Ганна Ковальчук, мають виступити з ініціативою сільські голови, організувати людей, бо безкоштовно отримати акти на землю вже не можна. Ремонт доріг. Зі слів начальника філії "Н.-Сіверський райавтодор" Бориса Перцева, жодного ремонту на цей рік поки не заплановано, бо ситуація з фінансуванням ще гірша, ніж у 2010 році. Як він сказав, на Чернігівську область заплановано 260 млн.грн, але 200 з них має піти на ремонт шляху Чернігів-Славутич. До речі, цьогоріч дороги на весну для великовантажного транспорту не закриють.  Ушивка, Бучки, Дігтярівка отримають фельдшерів, повідомила головний лікар ЦРЛ Світлана Шам, але сільські голови мають забезпечити їх житлом. Питання, що постійно звучало на сходах, відновлення роботи проводового мовлення.

В'ячеслав Кауфман - голова райдержадміністрації: "Ремонту вже не буде. "Укртелеком" приватизований. Проводове радіо збиткове і нікому не треба. Це вже минуле століття. Переходьте на приймачі."

І ще одне спільне для усіх сіл району питання: ціна на молоко і чому вона так скаче.

В'ячеслав Кауфман - голова райдержадміністрації: "Переробні підприємства домовилися, ціна у всіх однакова. Вони в один день і піднімають, і зменшують. На них на сьогодні не може вплинути і Антимонопольний комітет."

На пропозицію голови РДА  влаштувати зустріч з директором Н.-Сіверського сирзаводу, аби безпосередньо обговорити це питання, сільські голови відповіли мовчанням.

f t g m

счетчики