Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Міністерство освіти запровадило письмові "іспити" для 5-8 класів

Автор О.Харькова

ІспитиЗ метою визначення рівня засвоєння навчального матеріалу Міністерство освіти та науки своїм наказом розпорядилось провести з 10 по 20 травня поточного року підсумкові контрольні роботи з декількох навчальних дисциплін. Орієнтовні завдання для проведення підсумкових контрольних робіт повинні надійти в місцеві управління освіти до 1 травня.

Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту №141 від 16 лютого 2011 року наробив переполоху, мабуть, у всіх навчальних закладах України. Не винятком стала і Державна гімназія ім. К.Д.Ушинського. Всі учні з 5 по 8 клас "в шоці"- лише днями вони дізналися, що в кінці навчального року вони повинні будуть пройти письмове тестування з української мови, математики, історії України та іноземної мови.

Вперше для учнів не випускних класів результати такаго тестування відобразяться на підсумкових оцінках за другий семестр і не виключено, що в майбутньому тестування може бути трансформовано в щорічні іспити.

Владислав Дригін - учень Державної гімназії ім. К.Д.Ушинського: "Це для мене несподіванка, але я думаю це буде непогано, бо ми після таких тестів будемо підготовленими до іспитів в 9-му класі"

Валерія Єрошенко - учениця Державної гімназії ім. К.Д.Ушинського: "Це буде гарною підготовкою в 9-му та 11-му класах, але нам ще не розповіли як готуватися. Знаю одне - треба старанно вчити уроки."

Підсумкові контрольні роботи проводимуться з 10 по 20 травня, а вже 25-го повинні бути відомі результати тестуваання, у подальшому вони будуть передані до відділу освіти. Однак в наказі міністерства не вказується хто і де саме буде перевіряти роботи, самі вчителі або незалежні центри тестування.

Катерина Овчинникова - вчитель історії та правознавства Державної гімназії ім. К.Д.Ушинського: "Звісно, це додаткова робота вчителям, робота тяжка, напружена. Ми отримали інформацію нещодавно і ще не підготовлені, у нас немає завдань і примірників, за якими ми будемо готуватися з дітьми. Але я вважаю, що це перевірка знань є доцільною. Особисто я пам'ятаю: ми також здавали іспити , починаючи з п'ятого класу і в усній, і в письмовій формі, і це не було щось таке страшне. Дітей треба систематично готувати до сладання іспитів, тоді в дев'ятому та одинадцятому класі це не буде новиною та страшною подією в житті."

Орієнтовні завдання для проведення підсумкових контрольних робіт повинні надіслати в відділ освіти до першого травня. Приклади тестових завдань вже віддруковані. Навчальні заклади повинні визначити не менше 15 варіантів для кожного класу, а для іноземної мови - не менше 10. Тести з української мови будуть складатися із завдань трьох типів, ще відрізняються за скадністю, а з алгебри і геометрії - з чотирьох типів завдань. Найближчим часом книги з варіантами тестових завдань з'являться у вільному продажу, але чи можна їх буде придбати в Новгороді-Сіверському? Не факт.

f t g m

счетчики