Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

З 1 вересня в Україні зріс мінімальний розмір пенсій

Автор О.Лельотко

У жовтні місяці українці отримають підвищені пенсії та зарплати. Це стало можливим завдяки внесенню змін в бюджет України на 2015 рік. Переважна більшість опитаних новгород-сіверців, враховуючи непросту економічну ситуацію в державі та доходи сімей, вважають, що гроші зайвими не бувають.

 

 

"Зараз, наскільки я інформований, це по 200-250 гривень добавлять, це звісно небагато, але як не як це 200 гривень".

"У порівнянні з цінами – звісно мало, але якби постійно добавляли, то і добре було, хто його знає, як воно далі буде".

"Допустимо зарплатню підвищили чи пенсію людям. Люди похилого віку на ліки витрачають дуже багато, молоді також хворіють не менше, це дуже важко".

Отже, згідно з чинним законодавством мінімальний розмір пенсій з 1 вересня зріс на 125 гривень. У зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, в пенсійному фонді провести перерахунок.

Тамара Шох - начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій: "Мінімальний розмір пенсії призначений відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» визначається з першого вересня 2015 року виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, 1074 гривні. Після перерахунку розмір пенсійних виплат або щомісячного довічного грошового отримання не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів установлених для осіб, які втратили працездатність".

Тамара Шох акцентувала увагу на індивідуальному підході нарахування пенсії у залежності від страхового стажу, розміру заробітної плати, за якою призначено пенсію, виплат індексації, наявності підвищення надбавок до пенсій. Тобто, сума доплат у пенсіонерів не буде однаковою. Варто також зазначити, що розмір пенсії зміниться як для непрацюючих пенсіонерів, так і для тих, що працюють.

Тамара Шох - начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій: "Всі перерахунки будуть проведені автоматизованим способом і звертатись не має потреби до управління пенсійного фонду. Доплата до пенсії, яка нараховуються з першого вересня поточного року, буде здійснена в жовтні, з 4 жовтня пенсіонери отримують як доплату за вересень, так і підвищену пенсію за жовтень".

f t g