Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Чернігівщина готується до І Міжнародного літературно-мистецького свята "Слово нетлінне"

Автор О.Філонова

ТканкоНаприкінці травня в Н.-Сіверському відбудеться І Міжнародне літературно-мистецьке свято "Слово  нетлінне". Нині розробляються заходи, обговорюються деталі свята, складаються списки гостей. З керівництвом району, працівниками культури цю тему обговорював заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Віктор Тканко. Віктор Миколайович також відвідав музей-заповідник "Слово о полку Ігоревім".

"Слово о полку Ігоревім" не лише нетлінне, "Слово" - живе. Воно актуальне і тепер, його рядки пророчі. Саме тому ця давньоруська пам'ятка серед літературних шедеврів світу. Згідно з розпорядженням голови Чернігівської ОДА Володимира Хоменка затвердженно оргкомітет і план заходів щодо підготовки й проведення в Новгороді-Сіверському І Міжнародного літературно-мистецького свята "Слово нетлінне". Серед запланованих заходів:

Віктор Тканко - заступник голови Ченігівської облдержадміністрації: "Зокрема, науково практична конференція , яка розпочнеться в Чернігові, продовжиться в Новгороді - Сіверському. Плануємо проведення першого конкурсу дзвонарів. Ми хочемо залучити до свята відомих літераторів України, Білорусі, Росії, які будуть презентувати свої книжки, давати автографи."

В святі візьмуть участь відомі історики, літератори. В списку почесних гостей свята - поет Борис Олійник, лауреат Шевченківської премії Дмитро Іванов та інші видатні особистості. Питання фінансування також розглядається.

Віктор Тканко - заступник голови Ченігівської облдержадміністрації: "Я думаю, тут буде і обласний бюджет. В п'ятницю буде засідання колегії міністерства культури, обговоримо тут питання. Ми говоритимемо про міський, районний та обласний бюджет."

Серед родзинок свята - змагання лучників, бойові мистецтва, виконання класичних музичних творів, хода від пам'ятника Князю Ігорю і ще безліч сюрпризів.  Головні дійства розгорнуться на території Спасо-Преображенського монастиря. До святкування залучатимуть і артистів Чернігівщини, і аматорів сцени Новгород-Сіверщини.

f t g m

счетчики