Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Крихкий лід - небезпека для рибалок

Автор Н.Даценко

Крихкий лід - небезпека для рибалокУ 2010 році на воді в районі загинуло 4-ро, цей поки що не відкрив сумного рахунку. Аби статистика залишилась такою ж, слід добре пам'ятати і виконувати правила поведінки на воді. Найбільше, на разі, ризикують рибалки, що виходять на лід, який під весняним сонцем швидко тане. Тож усім рибалкам слід дослухатися до порад відповідних служб.

Поки що, до початку нересту, рибалкам є де відвести душу. Ловити можна на усіх ділянках, окрім Судості у Мурав'ях, Кам'янської забоки, Попелина і Сновської.

 

Петро Ляшенко - головний держрибінспектор: "Хто має рибацький квиток, може ловити 5 кг. на 10 гачків. Зараз виходити на лід небезпечно. Слід мати засоби захисту, не вживати алкоголю, бо може статися трагедія."

Тож, виходячи на лід, простукуйте його, уникайте темних місць на ньому. Якщо вже сталася неприємність, виконуйте наступні правила.

Дмитро Гаркавий - інспектор відділу наглядово-профілактичної діяльності Н.-Сіверського райвідділу МНС України в Чернігівській області: "Якщо ви провалилися під лід, розкиньте руки і потихеньку вилазьте на твердий лід. При цьому пам'ятайте, що площа, на яку тисне тіло людини, має бути якомога більшою.  Якщо рятуєте когось, застосовуйте підручні засоби."

Витягнути людину можна за допомогою мотузки, лижної палки, будь-якої довгої палиці. Підходити до ополонки не можна, тільки, лежачи, підповзти. І бажано, щоб рятувальника страхував напарник, прив'язавши його до мотузки. А ще МНСники кажуть: постаратися не пірнути з головою, бо тоді різко настає переохолодження і людина дуже швидко гине. А щоб усе вищесказане не застосовувати на практиці, просто слід бути обережним, а ще краще не виходити на крихкий лід.

f t g m

счетчики