Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Нові бланки заяв та декларацій викликали ажіотаж серед новгород-сіверців

Автор О.Лельотко

Нові бланки заяв та декларацій викликали ажіотаж серед новгород-сіверців. З початку цього тижня біля відділу, який займається призначенням субсидій утворилися черги. Серед бажаючих отримати державну допомогу було й чимало таких, які раніше вже оформили субсидію. Чи потрібно людям, яким її вже призначено повторно звертатися, отримавши оновлені бланки, про це наш наступний сюжет.

 

 

Спрощений порядок надання населенню субсидій який діє з 1 травня 2015 року постійно вдосконалюється. Останні зміни відбулись наприкінці червня, разом зі змінами була оновлена і декларація і зараз громадяни у своїх поштових скриньках знаходять нові бланки заяви та декларації, це викликало ажіотаж серед новгород-сіверців, навіть ті хто вже оформив субсидію раніше, заповнюють знову документи і приносять до міського управління соцзахисту населення, в результаті виникають черги.

Світлана Чуванова - начальник міського управління соціального захисту населення: "Всі ці люди які вже зверталися за оформленням субсидій, кому назначена субсидія, тим не потрібно, якщо навіть отримали заяви декларації їм не потрібно повторно звертатися. Повторно звертатися потрібно тим у кого була призначена субсидія по комісії, тобто ті хто раніше отримував субсидію, якщо є там такі питання, виключення когось з членів сім'ї або призначення на загальну площу, ці люди повинні, якщо вони не звертались ще, повинні звернутись до управління, написати заяву декларацію і по комісії їм буде призначена субсидія".

За словами Світлани Чуванової у людей під час оформлення субсидії виникає чимало запитань, зокрема, щодо графи яка стосується доходів, у новій формі декларації вже не обов'язково вказувати данні про розмір доходів.

Світлана Чуванова - начальник міського управління соціального захисту населення: "На сьогоднішній день людина в новій декларації не вказує суму доходу, а вказує де вона ці доходи отримала, або це пенсійний фонд або це організація в якій вона отримує заробітну плату, або ж за 3 місяці потрібно надати довідку про доходи за попередні 3 місяці до моменту звернення".

Окрім того, згідно з оновленим порядком надання населенню житлових субсидій до сукупного доходу вже не потрібно додавати сплачені аліменти, доходи від розміщення депозитів, грошове забезпечення військовослужбовців які беруть участь АТО, допомога на поховання, одноразової допомоги яка надається відповідно до законодавства. Пенсіонери можуть отримати субсидію вже на підставі врахування лише їхніх доходів за останній місяць. Порахувавши доходи своєї сім'ї та ціни на комунальні послуги, прийшов оформити субсидію і Василь Іванович Журавель.

Світлана Чуванова - начальник міського управління соціального захисту населення: "Пенсія маленька, ми живемо в трьох: дружина та син, прийшов подати документи щоб менше платити за комунальні послуги".

На сьогоднішній день до міського управління соцзахисту населення за оформленням субсидій вже звернулось близько двох тисяч осіб. З початком опалювального сезону, цифра може зрости і в двічі. Значний обсяг роботи, та помилки які роблять новгород-свіерці під час заповнення декларації нерідко гальмують процес оформлення субсидій, говорить Світлана Федорівна і просить щоб люди з розумінням до цього ставились.

Світлана Чуванова - начальник міського управління соціального захисту населення: "Строки які визначені не завжди встигаємо через те, що з організаціями з комунальними є деякі проблеми, намагаємося все це вирішувати і таке дуже велике прохання до людей щоб також з розумінням ставилися до фахівців, що дуже велике навантаження. Якщо раніше у нас за рік призначалося десь 600 субсидій то на сьогоднішній день вже більше 2000 і ще 2000 ми очікуємо, тобто навантаження дуже велике у працівників".

f t g