Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Підсумки роботи Уряду за рік підвів на прес-конференції Прем'єр-міністр Микола Азаров

Автор Н.Даценко

Прес-конференція Азарова"Рік роботи уряду і поворот до нової якості життя".  Прем'єр-міністр України Микола Азаров зустрівся з журналістами. Він охарактеризував рік, що відпрацював чинний Уряд, як один з найважчих. Але саме за цей рік зі слів Миколи Азарова, відбувся чи не найзначніший поворот в економічній політиці України за двадцять років її існування. Уряд розпочав реформи, що мають на меті вирішити системні проблеми, давність яких вимірюється десятиліттями.

"Рік був надважким, - зазначив Прем'єр, криза охопила усі сфери, тож основними діями влади було наведення порядку в державних фінансах".

Микола Азаров - Прем'єр-міністр України:"Наші критики кажуть, що населення висловлюється, мовляв, Україна рухається невірно. Так от я хотів би спитати, може, краще назад, у хаос. Не вийде. Ми будемо наполегливо продовжувати роботу, пов'язану із відновленням економіки України. Так 2010 рік охарактеризувався різким ростом цін на продовольство - 25%. Як уряд справився? Так, по окремих продуктах був допущений значний ріст цін, але індекс цін утримали на 9,1% рівні. Тобто ми не допустили зрив країни у гіперінфляцію. А це говорить про стабільність грошової одиниці."

За 2010 рік промисловість отримала 63 млрд. грн. прибутку, зріс товарообіг, середня заробітна плата зросла на 440 гривень на місяць, зменшилась заборгованість по заробітній платі. Тож відповідно зросла оцінка України міжнародними рейтинговими агенствами.

Микола Азаров - Прем'єр-міністр України:"Зараз ми вже піднялися на 3 позиції вгору і піднімаємося далі. Фінансова ситуація в країні абсолютно стабільна. Хтось  Україні дефіцит пророкує? Не дочекаємось! Ніколи цього не буде."

"Наразі, - зазначив Микола Азаров, - залишок коштів на рахунку Держказначейства 24 млрд. грн." Окрім вищевказаного, видатки на соціальний захист населення зросли на 34%. Торкнувся  Прим'єр і пенсійного питання. Вдвічі зменшилась кількість пенсіонерів, що отримують пенсію менше 800 грн., у 2.7 рази зросла кількість тих, хто отримує пенсію до 1000 гривень. Збільшилось виробництво продуктів харчування таких, як свинина, олія, цукор, що дозволить, як зазначив Прем'єр, через кілька років повністю забезпечити країну цими продуктами, уникнувши імпорту. Одним з важливих здобутків Уряду Микола Азаров вважає виведення з кризи будівельної галузі. Йшлося під час зустрічі і про податковий кодекс.

Микола Азаров - Прем'єр-міністр України:"Скільки було нарікань. Вперше за 20 років Уряд нарешті наважився реформувати податкову систему. Почекайте. Такі реформи працюють через роки, вони інакше налаштовують економіку. Звісно, є й втрти. Інвесторам потрібна впевненість, а ці закони, що є в новому Податковому кодексі, дають цю впевненість."

Завершуючи виступ, Прем'єр-міністр зауважив, що жити в епоху змін складно, але ще складніше їх проводити. І висловив впевненість, що результати будуть позитивні.

f t g m

счетчики