Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Процес декомунізації

Автор Н.Захарченко

Процес декомунізації в Україні розпочався ще в дев'яності роки, але стихійно активізувався під час "ленінопаду" в період Революції гідності. Узаконений він з 15 травня цього року Верховною Радою  України.

Опублікований був 20 травня та 21 набув чинності. Цей закон несе в собі заборону комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні і їх символіки. Перейменування вулиць та знесення меморіалів буде ще довго тривати. І історичним музеям також не легко, адже вони зберігають велику кількість експонатів радянських часів. Завідуюча краєзнавчим відділом музею заповідника "Слово о полку Ігоревім" Ніна Авдієнко каже, що на даний час їм дозволено виисвітлювати експозицію радянської доби, але без пропагандистських задумів.

Ніна Авдієнко - завідуюча краєзнавчим відділом музею заповідника "Слово о полку Ігоревім": "Деяким установам культури дозволено експонувати соціалістичну символіку, експонувати якісь речі. Адже щоб розкрити якийсь період розвитку України, обійтися без символіки соціалістичної або без якихось фотографій, які стосуються того часу, неможливо. Тому музеї поки що можуть експонувати такі речі, але щоб все це виглядало не як пропаганда комуністичного минулого."

В Міністерстві культури України говорилось про всі музеї країни, в яких повинні бути змінені експозиції з урахуванням декомунізації. Ніна Авдієнко стверджує, що в нашому краєзнавчому музеї небагато таких експонатів, які потрібно знищувати або змінювати, але дуже багато фотографій, відзнак та орденів, які потрібно по-новому підписувати.

Ніна Авдієнко - завідуюча краєзнавчим відділом музею заповідника "Слово о полку Ігоревім": "На данний час у нас таких експонатів, які б стосувалися пропаганди соціалізму, комунізму, соціалістичної символіки немає. Якось по-іншому трактовка у нас пішла під деякими фотографіями, без яких не можемо розкрити і події Другої Світової війни, без тих же ж нагород. Це стосується наприклад і визволення нашого міста і так далі. Вони залишаються в експозиції тому, що розкрити якусь частину експозиції, те ж звільнення міста або події, які відбувалися під час Другої Світової війни на Новгород-Сіверщиніі без цих експонатів - неможливо."

f t g