Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

«ДП Н.-Сіверське лісове господарство» розпочало формування й оздоровлення лісу

Автор І.Радковець

Турція та Румунія - два основні ринки збуту продукції «ДП Н.-Сіверське лісове господарство». Однак попит на товар цього року менший, ніж минулого. Турбує працівників лісгоспу й висихання дерев, на сьогодні переймаються рубкою формування та оздоровлення лісу.

Весна для лісівників - пора напружена і відповідальна. Адже саме в цей час створюються нові лісові насадження. Не виняток і Новгород-Сіверський держлісгосп, до складу якого входить 7 лісництв: Лосківське, Краснохутірське, Володимирівське, Кіровське,Узруївське, Грем'яцьке, Задеснянське. Та життя державного підприємства звичайно не без проблем - турбує працівників висихання дерев. З метою поліпшення якісного складу лісів, їх оздоровлення, посилення захисних властивостей працівниками підприємства проводиться формування й оздоровлення лісу, так звані рубки догляду, прорідження, збираються другорядні дерева, сухостій.

Микола Засько – директор ДП «Н.-Сіверське лісове господарство»: «Сьогодні ми рубаємо 54 тисячі головного користування в рік. Проводиться оздоровлення - рубки, формування оздоровлення лісів. Додатково, десь останні три роки, ми рубаємо приблизно 100 тисяч кубометрів: 54 головного, буває 49 кубометрів, залежно від попиту».

Найбільшу увагу приділяють санітарним рубкам, вирубують сухостійну ялину. За словами директора ДП "Н.-Сіверське лісове господарство"  М. Заська вже другий рік поспіль є попит на дров'яну деревину -відвантажують на експорт в Румунію. Реалізовують деревину через аграрну біржу в Чернігові.

Микола Засько – директор ДП «Н.-Сіверське лісове господарство»: «Продається деревина на цій біржі і на спеціальні аукціони,  де на фансировину: березову, дубову і дров'яну деревину, технологічну сировину, яка йде на переробні комбінати - це великі комбінати в Харківській області, в Західній Україні. Там є спеціальний аукціон. На цьому аукціоні складується ціна, люди купляють деревину, але багато ділової деревини. Так само й по техсировині - Харків купляє в нас дров'яну деревину на аукціоні, Але за пів року ми ні одного кубометра їм не відвантажили».

Та деревина, що не відбирається на аукціоні відправляється на експорт. Багато матеріалу переробляють, отримують пиломатеріали, вагонку, дошку підлоги, штахетник. На отримані кошти від продукції виплачуються податки та заробітна плата працівникам, а їх в державному підприємстві Н.-Сіверське лісове господарство не мало - 330 чоловік, 200 з яких працюють в лісі. 15-й рік в лісгоспі верстатником працює Михайло Редковець, чоловік говорить, що роботою на підприємстві задоволений.

Михайло Редковець – верстатник ДП «Н.-Сіверське лісове господарство»: «Займаємося ми переробкою деревини. Наша деревина користується великим попитом. Заробітна плата в нас постійно стабільна. Аванс, зарплата. Умови праці нас цілком влаштовують».

Як зазначив директор державного підприємства Н.-Сіверське лісове господарство М. Засько, в минулому році попит на товарну продукцію був більшим, сьогодні основна маса деревини експортується в Турцію та Румунію.

Микола Засько – директор ДП «Н.-Сіверське лісове господарство»: «Чотири вагона в нас було напилено в лютому місяці, ми ледь-ледь відвантажили їх, щоб не зіпсувався пиломатеріал. Тому в основному до Європи, а кругляк і пиломатеріал більше йде до Турції, на Турецький ринок. Ми грузимо в порти великими партіями, наприклад, 1000 кубометрів чи 500 кубометрів. Потім вони таможать, привозять нам декларацію. Ми відвантажуємо і сухі пиломатеріали».

Велика увага в лісовому господарстві приділяється заготівлі насіння: зібрані шишки висушують в шишкосушарках при оптимальній температурі. Отримане насіння переробляється та відправляється на лісонасіннєву станцію для контролю. Пророщені сіянці висаджують в землю, 1-2 роки ретельного догляду за ними - й виростає ліс.

f t g